CYBERMATE CRAC - Кина Шенжен Envicool технологија

CYBERMATE CRAC

                                    апликација


детали за производот

Тагови производ

CYBERMATE CRAC (DX & CW)

 

ШИРОК СПЕКТАР НА Капацитет на ладење

● 6 kW ~ 100kW (DX единица)

● 40kW ~ 200kW (CW единица)

 

Висока сигурност

● Висок квалитет на компоненти со строги сертификација

● Вклучување на тест за секоја единица во фабриката пред породувањето

 

Висока енергетска ефикасност

● EVO контролорот гарантира оптимална ефикасност за ладење

● Ефикасна ЕК фан, континуирано прилагодување на проток на воздух, по желба на ЕК фан под подот дизајн

● Ефикасна електрода овлажнител да се реализира прецизна контрола на влажност

● Ефикасна Одвлажнување дизајн за да се обезбеди апсолутна контрола на влажност

● Висока ефикасност, ниска бучава и променлива фреквенција контрола за кондензаторот фан.

 

висока адаптибилност

● Разни испуштање воздух избори, вклучувајќи downflow, upflow и така натаму

● Повеќе интерфејс за следење

● Прилагодено дизајн на располагање

 

CBERMATE серија (CW: 40kW - 200kW)

● CW единица донесува прецизен вентил и променлива за контрола на протокот на воздух, се приспособат на ладење излез капацитетот и протокот на воздух за да одговараат на промената на температурата на решетката.

 

CYBERMATE серија (DX: 25kW - 100kW)

● Ефикасен и тивок флексибилни дојдете компресор за DX единица.

● Висока ефикасност со прецизност електронски експанзија вентил и прецизност ладење контрола за DX единица.

● DX единици можат да се интегрираат iFreecooling индиректен ладење.

● DX единица може да се користат природни ладно извор со интегрирање на слободен ладење со влажна филтер.

● Погоден за променлива услови собна температура (Факултативно ниска температура стартување колекции за DX единица)

● Разни систем за ладење Тип на Единицата за DX

● воздушна / Водено ладен / гликол ладење

● Двојно Кул вклучувајќи: Ладилни вода + воздушно ладење, ладни вода + вода ладење (гликол)

● Двојно Кул: воздушна + iFreecooling

● Двојно Кул: воздушна + Директен слободен ладење

 

АПЛИКАЦИИ

● Компјутер соба и центарот за податоци

● Switch сала и подвижна станица во центарот на телекомуникациските

● High-Tech средина и лабораториски

● Индустриски соба автоматизација контрола и прецизност производство работилница

● стандардна тест соба и калибрација центар

● UPS-от и батеријата соба

● тест соба во болница

● Биохемиска комора култура

 

CYBERMATE серија (DX: 6 kW - 20kW)

● Интелигентна прецизна контрола функција за константна температура и влажност

● Дизајн за континуирано 365 x 24 операција под целиот спектар на климата

● Долг живот дизајн со ниски трошоци за работење и одржување

● Голем снабдување проток на воздух со висок SHR и ниска потрошувачка на енергија

● Униформност на собна температура од долги довод на воздух

● ултра-широк моќност адаптибилност, автоматски фаза секвенца функцијата преклопни, опционалниот повторно да започне и одложено стартување функција

● далечинско мониторирање и контрола преку сув контакт или RS485 комуникациски интерфејс  со отворен протокол

● Мени со седиште во голем LCD екран со функција за лозинка за заштита на повеќе нивоа

● Standby (роб господар /) и режимот на располагање ротирачки

● Авто-дијагностика функција, различни системот дијагноза, аларм, и функцијата на заштита

 

ПРИМЕНА

● ИТ опрема соба

● Мали центар на податоци

● Индустриски чиста одаја

● константна температура и влажност Работилница Процес

● лабораторија

● Електростопанство кабинетите

● Железничка / панорама машина соба

● базна станица и мали Телеком прекинувач соба

● мали и средни претпријатија Телеком прекинувач соба


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Онлајн Chat!