XROW ред ОСНОВА ЗА ЛАДЕЊЕ - Кина Шенжен Envicool технологија

XROW ред ОСНОВА ЗА ЛАДЕЊЕ

                              апликација


детали за производот

Тагови производ

XRow е адаптивен ред-базирани систем за ладење поставени во близина на извор на топлина и идеален за решение багажник ниво ладење за центарот за податоци.

 

EVO КОНТРОЛА

● Графички приказ, вклучувајќи го и трчање статус и температура / влажност на влезот / излезот на воздухот

● Напредно тимска работа функција, до 32 единици и лесно да се постави мрежа

● стандардна RS485 порта, изборен SNMP, TCP / IP интерфејси, и GPRS со SMS

● стандардни комуникациски протокол, опција кориснички спецификации

 

ЕЛЕКТРОНСКИ COMMUTATED компресор

● R410A

● брзина компресорот е бескрајно променлива според товар на топлина

● за заштеда на енергија во режим на делумно оптоварување, подобрување на енергетската ефикасност

● Значително намалување на старт / стоп фреквенција на компресорот

● Подобрување на сигурноста на системот

 

ЕК FAN

● Заштеда 20 ~ 30% енергија споредено со традиционалните AC мотор

● Меки стартување функција, ниска стартување струја

● Наместете ротирачки брзина автоматски според ладење барања и протокот на воздух под притисок, и да се обезбеди проток на воздух како што се бара

● N + 1 излишни конфигурација на навивачите, се обезбеди на протокот на воздух во случај на било каква вина на вентилаторот

● дизајн за лесно одржување

 

ЕЛЕКТРОНСКИ проширување вентил

● Подесување на гас вентил без проблеми и се комбинираат со компресорот ЕК да ја зачувате енергијата

● Широк спектар на операции, што може да помогне да се намали степенот на superheat и подобрување на EER

● Реализација на прецизни појавување на капацитетот за ладење и топлински оптоварување

● Брз одговор, се реализира прецизно ладење

 

ОПЦИИ

● трансфер прекинувач за двојна моќност

● baffles

● Ниска температура стартување колекции

● Кондензатор пумпа за вода

 

GPRS SMS АЛАРМ

● Wired температура / влажност сензори

● Три-начин вентил за вода

● Позадина софтвер монитор

 

ПРИМЕНА

● центарот за податоци со висока густина на топлина

● модуларен центарот за податоци

● центарот за податоци контејнер


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!