XRACK ред ОСНОВА RACK SYSTEM - Кина Шенжен Envicool технологија

XRACK ред ОСНОВА систем на багажници

  

                              w1 

                                           апликација


детали за производот

Тагови производ

XRACK ред ОСНОВА систем на багажници

XRack е флексибилна IT инфраструктура решение со посебна просторија и стандард декорација. Капацитет на ладење: 5 ~ 20kW. 

 

КАРАКТЕРИСТИКИ

● апликација без посебна центарот за податоци соба

● постигне максимален простор за сервери

● Вграден единица за следење решетката

● Факултативна интеграција со UPS-от / дистрибуција / жици

● Двоен слој од прекалено стакло врата

● XRow ред-базирани единица за ладење, целосно затворена внатрешниот циклус

● dustproof, ниско ниво на бучава и висока ефикасност

● Лесно да бидат преместени


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!