Спакувани единица за ладење - Кина Шенжен Envicool технологија

Спакувани единица за ладење

20180831093202

                           апликација


детали за производот

Тагови производ

Спакувани ЛАДЕЊЕ НА ОДДЕЛЕНИЕ ЗА ЕНЕРГЕТСКА & Моќ индустрија

MC серија единица за ладење е многу погодна за кабинетот ладење со висока топлина дисипација на побарувачката и чувствителност на температурата и влажноста на воздухот, во меѓувреме, во и надвор од кабинетот треба да биде целосно изолирано.

Ладење капацитет спектар: 600W ~ 12.5kW

 

Лесно ракување

● Протокол за комуникација

● дисплеј Аларм

● изборен интерфејс кинески / англиски

 

ЗАШТИТА НА ВИСОКО НИВО

● заштита Нанометри-одделение

● висока ефикасност на дисипација на топлина

● Долг животен век

 

Интелигентна контрола

● Интелигентна контрола Одвлажнување

● Регулирање на брзината на вентилаторот

● алармен излез преку сув контакт 

 

КАРАКТЕРИСТИКИ И ПРИДОБИВКИТЕ

● Горна дизајн излез, далечински довод на воздух, брзо ладење

● Единствен сокриени интерфејс поддржува лево и десно жици

● Професионален дизајн влажност, контрола на релативната влажност на воздухот во кабинетот

● регулација на брзината на вентилаторот функција како стандард, заштеда на енергија и низок шум

● Греење функција како стандард

● температура поддршка и излезни влажност сигнал во 4 ~ 20mA

● Аларм поддршка сув контакт DC220V и AC250V надворешно напојување

● RS485 интерфејс, поддршка Modbus протоколот

● LCD дисплеј со англиски и кинески мени го прави лесен за ракување

● Авто започне кога власта рестарт, и да се обезбеди видови на аларм извештаи и заштитните функции

● Работа нормално во 55 ℃ висока температура

● Висока сигурност: животот време> 10 години, со минимум одржување


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Онлајн Chat!