ИНДУСТРИСКА климатик - Кина Шенжен Envicool технологија

ИНДУСТРИСКА КЛИМАТИК

asds1111111

                              апликација


детали за производот

Тагови производ

ИНДУСТРИСКА КЛИМАТИК

ОВЖС комплет уредот за ладење е специјализирана за ладење индустриски комплет, преку обезбедување на удобна околина за електрична енергија опрема и контрола на опрема за обезбедување на подолг животен век. Производот може лесно да се монтира и да работи.

 

ОДРЖУВАЊЕ И ПРИЈАТЕЛСКИ

Едноставна замена на филтер

Интелигентни следење филтер

 

Лесно ракување

●  англиски јазик дисплеј

●  Директно прикаже аларм

 

ефикасна заштита

●  заштита Нано

●  Ефикасна пренос на топлина

●  Долго дизајн животен век

 

хуманизирано МОНТАЖА

●  Анти-дампинг дизајн

●  безбедна фиксација споите

 

КАРАКТЕРИСТИКИ И ПРИДОБИВКИТЕ

● Компактен структура дизајн, компатибилен со редовните модели во индустријата

● нано слој на кондензаторот за да се постигне подолг животен век, отпорност на корозија и функција за самочистење

● Pluggable dustproof филтер дизајн за лесен и брз замена

● Аларм функција на валкани & блокиран филтер

● RS485 порта за Modbus телекомуникациски протокол

● Automatic започне кога моќта на; разни алармот и заштита на функции

● Аларм пристаништа може да се ко-работа со аларм светилка

● LCD дисплеј со англиски мени за удобен операција

● Работа нормално на висока температура од 55 ° C

● стандардна аларм функција врата со еден излез

● Прирачник за корисник Стандард кинески и на англиски јазик

ОВЖС


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Онлајн Chat!