ГРЕАЛКА - Кина Шенжен Envicool технологија

ГРЕАЛКА


детали за производот

Тагови производ

Греење (СЕРИЈА ЕИТ)

Прилог грејач усвојува високи перформанси PTC технологија и течност динамика дизајн оптимизација, и со иста големина структура може да обезбеди подобра греење капацитет.

 

КАРАКТЕРИСТИКИ И ПРИДОБИВКИТЕ

● континуирано греење до 1000W

● PTC автоматско прилагодување

● Брза инсталација

● Се препорачува да се користи термостат или hygrostat да се постигне точно температура или избегне кондензат

● Чувајте грејач вертикално, резерва 50mm вертикалното растојание за convecting

● На капацитет на греење може да се зголеми со помош на вентилатор

● внатрешната дистрибуција на топлина на комплет може да се реализира со користење на повеќе греалки

ЕИТ


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Онлајн Chat!