ЕСС подни ЛАДЕЊЕ - Кина Шенжен Envicool технологија

ЕСС подни ЛАДЕЊЕ

апликација

             апликација            


детали за производот

Тагови производ

ENERGY STORAG ​​(ЕСС) спакувани ладење - подни

MC125 е посебно дизајниран за складирање на енергија (ЕСС). Капацитет на ладење: 12.5kW.

Кат тип стои во внатрешноста на садот за лесно превозот  и да се избегне било сајт инсталација на конфликти и пуштање во работа. 

 

ДОЛГОРОЧНА ЛАДЕЊЕ

● Горна излез

● снабдување Далечински воздух

● Брзо ладење

 

Лесно ракување

● Протокол за комуникација

● дисплеј Аларм

● изборен интерфејс кинески / англиски

 

ЗАШТИТА НА ВИСОКО НИВО

● заштита Нанометри-одделение

● висока ефикасност на дисипација на топлина

● Долг животен век

 

Интелигентна контрола

● Интелигентна контрола Одвлажнување

● Регулирање на брзината на вентилаторот

● алармен излез преку сув контакт

 

КАРАКТЕРИСТИКИ И ПРИДОБИВКИТЕ

● Горна дизајн излез, далечински довод на воздух, брзо ладење

● Лесно поврзување на ветер цевка, како и водечките свеж воздух во станица

● регулација на брзината на вентилаторот функција како стандард, заштеда на енергија и низок шум

● Греење функција како стандард

● Факултативна линк направен помеѓу две единици

● Аларм поддршка сув контакт надворешно напојување

● RS485 интерфејс, поддршка Modbus протоколот

● Авто започне кога власта рестарт, и да се обезбеди видови на аларм извештаи и заштитните функции

● LCD дисплеј со англиски и кинески мени го прави лесен за ракување

● фронт одржување, лесен и удобен

● R410A ладење - RoHS2 согласност

● Факултативна одделно излез за детектор на чад, врата пристап и аларм вода

 

 

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!