DC aircon за Телеком - Кина Шенжен Envicool технологија

DC aircon за Телеком

IMG_2132
                              апликација


 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  DC aircon за Телеком (DC серија)

  Серија DC е резултат на технологијата Envicool применуваат во DC напојување отворен кабинет.

   

  Карактеристики и придобивки

  ● -48VDC моќност

  ● 300-5000W ладење капацитет (L35L35)

  ● врата монтирани - лесна интеграција во отворено кабинети

  ● Факултативна конфигуриран со грејач

  ● Широк работен температурен опсег: -40ºC до + 55 ° C,

  ● за заштеда на енергија

  ● Доживотна> 10 години - минимално одржување

  ● Еколошки - R134a и RoHS согласност

  ● отпорна на корозивни средини - IP55 и сол магла тестирани

  ● 485 за далечинско управување

  ● Мек старт

   

  АПЛИКАЦИИ

  ● Отворен хибриден базната станица

  ● Надворешна батерија Кабинетот

  ● Безжичен Отворен Кабинетот 


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Онлајн Chat!